Duyurular

Sigarayı Bırakmak İsteyen Bize Gelsin

SİGARAYI BIRAKMAK İSTEYEN BİZE GELSİN
Hastanemiz Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Altıparmak, Şubat ayının 2. haftası değil her günün aslında sigara bırakma günü olduğunu söylemektedir.

Sigara kalp, damar hastalıkları, akciğer hastalıkları (Astım / KOAH gibi) ve kanser hastalıkları gibi birçok kronik hastalığın baş etkenidir.

Sigara toplumumuzun sağlığını  bozmakta aynı zamanda iş gücü kaybına, ekonomik kayıplara da neden olmaktadır. Hatta Dünyada milyonlarca insan sigaranın neden olduğu hastalıklardan ölmektedir.

Sigara ile mücadeledeki amacımız sigaranın neden olduğu ölümleri azaltmak, insanımızın yaşam kalitesini artırmaktır. 
İlimizde sigara bırakmak isteyen vatandaşlarımız hastanemizde bulunan Sigara bıraktırma polikliniğimizden randevu alarak hafta içi her gün hizmet alabilmektedir. 

 SİGARA İSTEĞİNE KARŞI BOL SU VE LİMON 

 “Sigarayı bırakma döneminde kişiler canının çok sigara istediği anlarda bol bol su içmeli, limon yemelidir. Su ve limon tüketimi sigara isteğini bastırmaktadır’’.

Sigara bıraktırma konusunda çok duyarlı olan Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Dr. Osman Altıparmak,  “Yeter ki sigara kullananlar bırakmak istiyorum diye bize gelsinler. Devletin karşıladığı sigara bırakma ilaçları ile hastayla karşılıklı konuşarak, psikiyatri uzmanlardan da destek alarak sigarayı bıraktırıyoruz. Sigarayı bırakanlar bıraktıktan sonra hayattan daha fazla keyif alarak, kendilerini daha iyi hissederek yaşam kaliteleri artıyorlar” demektedir.

Sağlığınız bizim için çok değerli. Sigara bırakmak için geç kalmadınız, sigaranın neden olduğu hastalıklar kapınızı çalmadan sigarayı bırakın diyoruz.

Sağlık ve mutlu günler diliyor hadi hep beraber  el  ele sigara ile mücadeleye diyoruz.

 

Duyuru Listesine Geri Dön